Szabályok
A fordulókban készült fényképek

VERSENYKIÍRÁS, SZABÁLYOK

25. Labdarúgó Terembajnokság

A bajnokság csapatai meghívás alapján vesznek részt a tornán. A rendezvény ZÁRTKÖRŰ, csak a csapatok tagjai és meghívott vendégeik látogathatják!

A bajnokság időtartama:
2018. január 07-től március 11-ig.

Játéknapok: vasárnaponként, 10 játéknap

Mérkőzések kezdete: 09:30-tól, óránként

A mérkőzések időtartama: 2x25 perc (szünet 5 perc)

Öltözés: csapatonként külön, melegvíz folyamatosan biztosítva

Játékvezető(k): A városi jv. keret meghívott tagjai

Résztvevő csapatok száma: 16 meghívott csapat

A játékosok köre és létszáma:

Az a játékos (felnőtt, vagy utánpótlás korú), aki a 2017-2018-as bajnoki évad őszi szezonjában akár csak egyszer is pályára lépett az ország bármelyik megyei I. osztályában, vagy annál magasabb osztályú bajnokságban, az a tornán nem szerepelhet.

A csapatok maximum 18 játékos nevét tartalmazó nevezési lapjai kifüggesztésre kerülnek a második fordulót követően. A keret bővítésére, cseréjére a második forduló után a torna további részében nincs lehetőség !

A lebonyolítás rendje:

I-VII. forduló, a 16 csapat körmérkőzései két nyolcas csoportban.
VIII-X. forduló: a csoportok 1-4. és 5-8. helyezettjei "kieséses" rendszerben. (A mérkőzések vesztesei is további meccseket játszanak a mindenkori jobb (végső) helyezésért.)

Pontozás:
I-VII. fordulóban és a csoportkörben 5. helyezettől lefelé folytatódó lebonyolítási rendben: győzelem 3 pont, döntetlen 1 pont, vereség 0 pont

A csoportkörben azonos pontszám esetén a helyezések az alábbiak szerint dőlnek el:
1. egymás elleni eredmény; 2. az összes mérkőzés gólkülönbsége; 3. több rúgott gól; 4. sorsolás

Kettőnél több csapat holtversenye esetén, ha az egymás elleni eredmények körbeverést jelentenek, akkor az összes mérkőzésen elért gólkülönbség, majd a több rúgott gól, végül a sorsolás dönti el a helyezést.

A csoportok 1-4. és 5-8. helyezettjeinek "kieséses" (VIII-X.) fordulóiban nincs döntetlen végeredmény. Ha a mérkőzés a rendes játékidőben egyenlő állásban ért véget, térfélcsere után 1x10 perc hosszabbítás következik, amely azonban egyből véget ér, ha valamelyik csapat újabb gólt ér el! Ha nincs gól a hosszabbításban, akkor hetesekre kerül sor, - rúgásuk szabályai megegyeznek a VLSZ idevonatkozó szabályaival.

legjobb kapus, gólkirály, legjobb mezőnyjátékos - külön ajándék

A bajnokság mérkőzésein a Városi Bajnokság szabadtéri kispályás szabályai érvényesek!

Óvás: vitás esetben az adott mérkőzést követő nap 12 óráig, rövid tárgyszerű írott indoklással.Elbírálás a következő fordulót megelőző péntekig, írásos értesítéssel. A döntést a szervező, segítője és az adott mérkőzésen nem érdekelt játékvezető hozza meg.